طراحی سایت

طراحی سایت

🕓 زمان مطالعه: 9 دقیقه

یک وب سایت جذاب برای هر کسب و کاری که امروزه فعالیت می کند ضروری است . طراحی و توسعه وب سایت هر چند یک پروسه زمان بر و برای به نتیجه رسیدن باید صبور باشید خدمات اصلی ما در مجموعه تبریز وب سایت طراحی و توسعه وب سایت می باشد برای راه اندازی سایت ، سئو و بهینه سازی سایت در کمترین زمان ما می توانید پروژه های خود را به ما بسپارید.

طراحی سایت ظاهر و ساختار کلی سایت را تشکیل می دهد این فرایند برنامه ریزی و ساختار عناصر وب سایت از ساختار و چیدمان المان ها گرفته تا تصاویر ، گرافیک ، رنگ ، فونت و … شامل می شود . اینکه چگونه میتوانید کسب و کار خود را رونق دهید و در کسب و کار خود پیشرفت کنید ؟ شما می توانید به طراحی سایت برای کسب و کار خود اقدام کنید اما اینکه طراحی سایت چیست ؟ و اگر میخواهید بدانید چرا طراحی وب سایت از اهمیت زیادی برخوردار است در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

طراحی سایت چیست ؟

 اجرای طرح وب سایت به گونه ای باید باشد که تجربه کاربری خوبی داشته باشد و کاربردی و کاربر پسند باشد چرا تجربه کاربری در فرآیند طراحی سایت بسیار مهم است. وب سایت ها دارای مجموعه از عناصر هستند که به روش ها و قالب های متفاوتی ارائه شده اند که طراحی و چیدمان یک سایت با استفاده از آن ها آسان می شود طراحی سایت شامل کار و چیدمان بر روی هر یک از ویژگی ها است که افراد با آن تعامل دارند هر چند یک سات ساده و کارآمد تر باشد کاربران اطلاعات مورد نیاز خود را بتوانند به راحتی و به سرعت پیدا کنند و همچنین از نظر بصری نیز مناسب به نظر برسد پارامتر های  مختلفی وجود دارد که در تجربه نهایی یک سایت موثر است از جمله این موارد میتوان به طراحی گرافیکی ، طراحی تجربه کاربر ، طراحی رابط کاربری ،بهینه سازی و سئو سایت  و تولید محتوای با کیفیت اشاره کرد این عناصر تعیین میکنند که یک وب سایت چگونه به نظر می رسد و در دستگاه های مختلف چگونه به نمایش در می آییند

طراحی سایت با توسعه وب سایت متفاوت است، زمانی که در حال راه اندازی یک وب سایت هستید، هم به طراحی وب و هم به توسعه وب سایت نیاز دارید . بنابراین شما نیاز با یک شرکت که در هر دو زمینه طراحی سایت و توسعه وب سایت تخصص دارند همکاری کنید طراحی وب سایت به طراحی بصری و جنبه های تجربی یک وب سایت خاص اشاره دارد طراحان وب سایت با توجه به ایده های شما فقط ظاهر سایت را طراحی می کنند که نشان می دهد وب سایت شما در آینده چگونه خواهد بود. توسعه دهندگان وب ماکتی را که توسط طراحان ساخته شده با استفاده از زبان برنامه نویس های مختلف اجرا می کنند تا در موتور های جستجو نمایش دهد آن ها وب سایت ها را کاربردی می کنند ، که اغلب این کار به معنای ویجت های کد نویسی سفارشی و ابزارهای دیگر است .

طراحی سایت

طراحی سایت شرکتی به مدیران شرکت ها این امکان را می دهد تا به راحتی خدمات و برند خود را به مردم معرفی کنند با طراحی سایت شرکتی چند زبانه …

اصول طراحی که در وب سایت ها باید در نظر گرفته شود

دانستن اینکه طراحی وب سایت خوب چیست و چگونه میتوان یک سایت پر کاربرد راه اندازی کرد ، یکی از  اولین بخش های درک تعریف طراحی سایت است ما میتوانیم برای طراحی اصولی یک سایت به نظریه ای که توسط طراحان تعیین شده است و ویژگی های بصری را مشخص می کند مراجعه کنیم که استفاده از هر عناصر باید با رعایت اصول باشد به کارگیری این اصول در طراحی وب می تواند به طراحان وب مبتدی و پیشرفته کمک کند تا سایتی با ظاهر و رابط کاربری هماهنگ داشته باشند . البته این ها قوانین نیستند که به حالت اجباری از آنها استفاده کنید بلکه دستورالعمل هایی برای یادگیری  نحوه اعمال عناصر مختلف در طراحی یک سایت هستند هنگامی که اهداف طراحی وبسایت را درک کردید میتوانید با استفاده از هر المان رویکرد را با لمس خلاقانه تر تغییر بدهید از جمله از این اصول میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تعادل : تعادل بصری به معنای اطمینان از این است که هیچ یک از عناصر در یک ترکیب بیش از حد قدرتمند نیستند. این را می توان با در نظر گرفتن یک حد میانی در مرکز صفحه سایت و چیدمان عناصر به طوری که وزن بصری در هر دو طرف برابر باشد ، در طراحی سایت اعمال کرد .
  • تضاد یا کنتراست : کنتراست به چیدمان عناصر در کنار هم اشاره دارد به گونه ای که تفاوت های آنها را برجسته کند : تاریک و روشن، صاف و خشن، بزرگ و کوچک . وقتی کنتراست در تصویر وجود دارد، ویژگی‌های دراماتیک و هیجان انگیز می تواند بازدیدکنندگان را در حین حرکت در سایت شما مجذوب خود کند.
  • تاکید : اصل تاکید به ما یادآوری می کند که همه عناصر وب سایت برابر نیستند. اگر چیزی در صفحه وب شما وجود دارد که بازدیدکنندگان باید ابتدا به آن توجه کنند، استفاده از اصل تأکید با استفاده از رنگ روشن، انیمیشن یا اندازه اطمینان حاصل می‌کند که آن جنبه غالب ترکیب شماست.
  • انیمیشن : انیمیشن یا حرکت در  طراحی سایت  همان چیزی است که بازدیدکنندگان را از یک عنصر به عنصر بعدی هدایت می کند . با کنترل اندازه، جهت و ترتیب عناصر در ترکیب یک صفحه وب، می توانید حرکت چشم بیننده را در سراسر سایت خود هدایت کنید.
  • فضای سفید : در طراحی، هر ناحیه از ترکیب بندی که فاقد عناصر بصری باشد، فضای سفید نامیده می شود شاید به نظر نرسد که توجه به آن مهم نباشد ، اما چیدمان آگاهانه فضای سفید در طراحی وب به عناصر بصری بدنه صفحه سایت اجازه تنفس می دهد.  همچنین می تواند به دستیابی به اهداف دیگر در ترکیب شما مانند سلسله مراتب، تعادل، تاکید و موارد دیگر کمک کند.

طرح بندی سایت (website layouts)

برنامه ریزی طر ح بندی و بدنه صفحه مهم ترین بخش از یک سایت است زیرا ترتیب عناصر بصری را در هر صفحه از وب سایت شما تعیین می کند بهترین طرح بندی برای وب سایت را میتوان با عوامل مختلفی که اهداف سایت که مفهوم را به کاربران منتقل کن و نوع محتوایی که در آن قرار می دهید ، تعیین کرد عموما از دو جهت این طرح بندی را میتوان انتخاب کرد:

  1. طرح بندی مطابق با محتوای شما : چیدمانی که انتخاب می کنید با متناسب با نوع محتوا باشد . مثلا در سایت ها فروشگاهی که محصولات مهمترین بخش سایت هستند باید طرحی را مد نظر بگیرید که فضای کافی برای برجسته کردن تصاویر داشته باشند  .
  2. طرح بندی های رایج : این نوع سایت ها برای کاربران احساس آشنایی دارند چون آنها بر اساس انتظارات یا تجربیات گذشته آنها از سایر سایت ها هستند از آنجایی که که آنها ممکن است به یک رابط بصری تر و آسان برای استفاده منجر شود و میتوانند برای همه کاربران راحت باشد .

هنگام طراحی وب سایت خود، می توانید از قالب های آماده در طیف گسترده ای از دسته بندی کسب و کار ها استفاده کنید تا زیر ساخت محکمی برای طرح بندی سایت خود فراهم کنید. اگر می خواهید طرحی را از ابتدا طراحی کنید، توصیه می کنیم برای شروع از وایرفریم استفاده کنید . این فرآیند به شما این امکان را می دهد که پیش نویس طرح بندی وب سایت خود را قبل از فرآیند پیاده سازی تهیه کنید.

اجزای کاربردی طراحی سایت

عملکرد وب سایت اساساً به نحوه عملکرد وب سایت شما اشاره دارد برای اینکه یک وب سایت کاربردی باشد ، یعنی برای اینکه به هدف خود از راه اندازی سایت برسید ، سایت باید دارای عناصر کاربردی لازم باشد  . عناصر  کاربردی در طراحی وب سایت به اجزایی اطلاق می شود که باید در یک وب سایت وجود داشته باشد تا بتواند به نحو احسن اجرا شود و به اهداف مشخص شده خود دست یابد علاوه بر آن سرعت سایت ( سرعت بارگذاری صفحات سایت ) ، سهولت استفاده و چند فاکتور های دیگر  و اقدامات زیادی وجود دارد که میتوانند روی عملکرد سایت موثر باشد بیایید به اجزای طراحی وب که بر عملکرد سایت شما تأثیر می گذارد بپردازیم:

 

جهت یابی ( Navigation )

یک طراحی وب سایت منفرد می تواند از چندین صفحه و آیتم تشکیل شده باشد تا بازدید کننده آنها را مشاهده یا استفاده کند . ناوبری وب سایت چیزی است که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد پس از ورود به سایت شما، صفحات وب مورد نیاز خود را پیدا کنند. استفاده از منوی ناوبری در طراحی بهترین راه برای ارائه ناوبری آسان برای کاربران است . منوی یک وب‌سایت به چندین مورد در سایت شما پیوند می دهد و کاربران را در حرکت بین صفحات و بخش های مختلف سایت راهنمایی می کند . بسته به طراحی وبسایت خود، می توانید از منو های متفاوتی استفاده کنید .

سرعت ( speed )

سرعت بازگذاری کامل سایت بعد از لود شدن صفحه و ورود کاربر به سایت محاسبه می شود از آنجایی که کاربران مخالف یک وب سایت کند هستند برای کاهش نرخ پرش باید سرعت سایت بالا باشد در واقع، مطالعات نشان می دهد که زمانی که زمان بارگذاری یک صفحه وب از 3 ثانیه بیشتر شود، نرخ پرش و بانس ریت افزایش می یابد . مهم نیست طراحی وب چقدر زیبا باشد، نمی توانید رقابت کنید . عوامل زیادی می توانند بر زمان بارگذاری یک صفحه تأثیر بگذارند. برخی از آنها مربوط به دستگاه یا اتصال اینترنتی خود بازدیدکننده است، در حالی که برخی دیگر ممکن است مختص وب سایتی باشد که کاربران به آن مراجعه کرده اند . روش ها و ابزار های اثبات شده ای برای بررسی عملکرد سایت شما و بهبود سرعت بارگذاری صفحات آن وجود دارد که میتوانید از آنها برای محاسبه سرعت سایت خود استفاده کنید .

سئو ( SEO )

سئو یا بهینه سازی موتور های جستجو فرایندی است که با رعایت اصول آن سایت می تواند در گوگل رتبه کسب کند سئو سایت بخش عظیمی از موفقیت وب سایت شما را ایفا می کند هر چه افراد موقع جستجو در گوگل سایت شما را مشاهده کنند اگر  مطالب شما کاربر را به هدف خود برساند روی سایت شما کلیک  می کنند به این معنی است که بازدیدکنندگان بیشترین از سایت شما استفاده می کنند اگرچه سئو یک کار مداوم است و همیشه روی سایت کار انجام شود ، اما مراحلی وجود دارد که می توانید برای ادغام طراحی وب سایت با سئو از همان ابتدا انجام دهید . برخی از روش هایی متداول سئو نیز وجود دارد که می توان قبل از انتشار آها را رعایت کنیم : در انتخاب نام دامنه دقت کنید تا نشان دهده برند و کسب و کار شما باشد ، در محتوای خود از عنوان های مناسب استفاده کنید ، برای تصاویر متن جایگزین اضافه کنید ،؛ توضیحات متا و متا تگ ها در صفحات مربوطه استفاده کنید . اینها فقط چن مورد از پارامتر های مورد نیاز برای سئو بود . برای مطالعه  بیشتر می توانید به مقاله سئو سایت در تبریز ما مراجعه کنید .

طراحی سایت

طراحی سایت در تبریز وب سایت به صورت حرفه ای انجام میگیرد که ما در این پروژه از تولید محتوای با کیفیت، ساختار سایت اصولی و حرفه ای و بهینه ..

UX

طراحی UX (یا تجربه کاربر )  وقتی به درستی در طراحی سایت اعمال شود، می تواند تاثیر زیادی بر بانس ریت سایت داشته باشد  و نرخ پرش را افزایش دهد بطوریکه سایت به صورت عمیق سایت را بررسی میکند تا موضوع هدف خود را بیابد . اصطلاح UX اغلب به جای طراحی ( واسط کاربری ) یا ( قابلیت استفاده ) استفاده می‌شود ، در واقع بخشی از چشم انداز بزرگتر سایت ها UX هستند. در حالی که طراحان UX به این جنبه های طراحی سایت توجه می کنند ، آنها همچنین درگیر نگاه کردن به تصویر بزرگ ، یافتن راه هایی برای تکمیل و توسعه صفحات سایت ، نام تجاری ، طراحی، قابلیت استفاده و عملکرد هستند . منظور از این فرایند ها این است که نشان دهد یک سایت دارای تعادلات ، محتوا و خدمات با کیفیت بالا با بهبود عواملی چون مفید بودن (Useful) ، قابل استفاده (Useable) ، قابل یافتن (Findable) ، معتبر (Credible) ، مطلوب (Desirable) ، دردسترس (Accessible) ، باارزش (Valuable) می باشد .

طراحی تطبیقی در مقابل طراحی پاسخگو

امروزه موبایل ها بیشترین ترافیک را در انیترنت تشکیل می دهد  به همین دلیل سازگاری وب سایت های طراحی شده با صفحه نمایش های مختلف بسیار مهم است . دو نوع سبک طراحی سایت وجود دارد که تغییر طراحی سایت را از نسخه دسکتاپ به موبایل امکان پذیر می کند: طراحی تطبیقی و طراحی واکنشگرا . دانستن تفاوت این دو نوع طراحی مفید خواهد بود زیرا اکثر پلتفرم ها از یک از این دو پشتیبانی می کند . طراحی تطبیقی شامل ایجاد نسخه های مختلف از یک سایت است که هر کدام میتوانند با اندازه صفحه نمایش یا عرض مرورگز متفاوت سازگار شوند . طراحی ریسپانسیو شامل ایجاد وب سایت هایی با یک شبکه انعطاف پذیر است. این بسته به اندازه صفحه نمایش و جهت دستگاه مورد استفاده برای مشاهده، ظاهری پویا ایجاد می کند .

عناصر بصری طراحی وبسایت

تا حدی که ویژگی های عملکرد یک سایت مهم است نعاصر بصری یک سایت به همین اندازه مهم است و این موارد مکمل هم هستند تا ظاهر و ساختار کلی سایت را تشکیل دهند از ساختار سایت ، رنگ ها ، فونت ها و ویدیو ها گرفته تا تصاویر . این فاکتور ها در تجربه کاربری سایت و شکل دهی برند شما نقش دارند به ویژه مهم است که مطمئن شوید که هر عنصری ظاهر می شود. در این بخش به عناصر بصری طراحی وب، همراه با چند نکته برای تصمیم گیری زیبایی شناختی خود می پردازیم:

سربرگ وب سایتفوتر وب سایتطرح رنگی
تایپوگرافیپس زمینه وب سایتتصویرسازی و انیمیشن

دانلود فایل pdf متن

آنچه برای طراحی وب سایت نیاز دارید

در اینجا آنچه برای طراحی، ساخت و نگهداری یک وب سایت نیاز دارید را برای بیان کردیم : 

هاست سایت

برای اینکه اطلاعات را در اختیار کاربر بگذارید محتوای سایت شما به فضای نیاز دارد، و این همان کاری است که پلتفرم های میزبانی وب ارائه میدهند در هاست متون و پایگاه های داده شما را ذخیره میکنند تا بتوانید به آنها در سایت دسترسی داشته باشید.

گواهی SSL

برای امنیت وب سایت کسب و کار خود و ایمنی اطلاعات کاربر، گواهی امن (SSL) را از یک ارائه دهنده خدمات گواهی SSL دریافت کنید. این سرویس را اکثر هاستینگ ها ارائه می دهند شما می توانید با هماهنگی گواهی ssl را برای سایت فعال کنید.

دامین سایت

نام دامنه شما آدرسی است که بازدیدکنندگان هنگام جستجوی شما در نوار مرورگر خود می بینند . نام دامنه خود را از شرکت های مخصوص اینکار میتوانید بخرید . و اگر نامی که میخواهید در دسترس نیست ، چیزی نزدیک به آن انتخاب کنید.

POS

اگر خدماتی ارائه می دهید یا محصولاتی را می فروشید که نیاز به پایانه فروش و پذیرش پرداخت دارند، باید یک سرویس POS را در وب سایت خود داشته باشند. سیستمی است که از بانک امکان انتقال خودکار مبلغ خرید از حساب فروشنده را فراهم می‌کند

افزودن نظر

فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.