رپورتاژ آگهی چیست؟

اگر بخواهیم رپورتاژ آگهی را به زبان ساده تعریف کنیم، این ماهیت به انتشار یک مطلب در وب سایتی دیگر، با لینک سازی به مقصد یعنی وب سایت شما گفته می‌شود. اما برای رسیدن به این نقطه، باید از چند مرحله عبور کرد:

 1.  ابتدا صفحات هدف وب سایت خود که قصد لینک سازی به مقصد آن‌ها را دارید، به درستی انتخاب نمایید.
 2.  وب سایت دومی که قصد انتشار رپورتاژ آگهی در آن را دارید، از میان وب سایت های مختلف با در نظر گرفتن فاکتورهای هزینه خرید رپورتاژ، اعتبار دامنه وب سایت، اسپم اسکور، زمینه فعالیت و … انتخاب نمایید.
 3. محتوای یونیک و کاربردی با تصاویر منحصر به فرد و لینک‌سازی صحیح، آماده کنید.
 4.  رپورتاژ آگهی را در وب سایت مورد نظر خود تهیه کرده و پس از پرداخت هزینه، درخواست انتشار محتوا را بدهید.
 5.  حتما پس از انتشار رپورتاژ آگهی، بررسی نمایی تا همه چیز مطابق با محتوای شما باشد و لینک‌ها به درستی ثبت شده باشند.

در صورتی که در انتخاب وب سایت‌ها برای انتشار رپورتاژ آگهی، اصول را به درستی دنبال نمایید، نتیجه بسیار عالی در مدت زمانی نه چندان طولانی به دست میاورید.

در واقع، رپورتاژ آگهی در دنیای سئو یک متن خبری است که سایت‌های مختلف آن را در وب سایت های دیگر انتشار میکند و با قرار دادن لینک یا قید کردن نام برند خود، تلاش می‌کنند رتبه بهتری در موتورهای جستجو به دست بیاورد و در نهایت بتوانند با متن رپورتاژ، کاربران بیشتری به سمت وب سایت خود جذب کنند.

هدف رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی، به عنوان یک برگ برنده در ساختار سئو خارجی موزد استفاده قرار میگیرد. در نظر داشته باشید که اگر رقبای شما به انتشار رپورتاژ آگهی می پردازند، عدم ورود شما به این حوزه و انتشار رپورتاژ آگهی‌های مناسب و به موقع، یک ضعف بزرگ در سئو وب سایت محسوب می شود. به این ترتیب قطعا یکی از چرخ های چهارچرخ سئوی شما، لنگان شده و نمی توانید در کورس رقابت به درستی پیش بروید. اما برخی از مهم‌ترین اهداف سئوکاران از انتشار رپورتاژ آگهی به شرح زیر است:

 • بهبود رتبه در کلمات کلیدی تعریف شده
 • دریافت ورودی از گوگل
 • برندینگ و جلب اعتماد کاربران
 • افزایش قدرت سئو خارجی
 • ارتقای اعتبار دامنه وب سایت
 • افزایش محبوبیت نزد گوگل و …

بک لینک چیست؟

داستان بک لینک در سئو با رپورتاژ آگهی کاملا متفاوت می باشد. به تمامی سبک های مختلف انکر تکست که در بسترهای متفاوت فضای آنلاین از جمله سایر وب سایت ها، فروم ها، بلاگ ها، شبکه های اجتماعی و … به وب سایت خاصی لینک داده می شود و با کلیک بر روی آن ها به وب سایت مقصد ارجاع داده می شوید، بک لینک می گویند. همان اندازه که انتشار رپورتاژ آگهی باید با دقت و بررسی انجام شود، بک لینک سازی نیز نیازمند دقت و رعایت برخی اصول می باشد که بدون در نظر گرفتن آن‌ها، ممکن است بدتر به سئو وب سایت خود صدمه بزنید.

مهم‌ترین نکته در ساخت بک لینک، طبیعی نشان دادن فرایند لینک سازی خارجی می باشد. اگر شکل لینک سازی شما در ساختار بک لینک، نشان دهنده یک چرخه عمدی و ربات گونه باشد، به احتمال زیاد از سوی گوگل اسپم می شوید. از این روی هرگز بی گدار به آب نزده و برای بک لینک سازی، زیاده روی نکنید. قطعا باید انتخاب انکرتکست‌ها و بسترهای ثبت بک لینک و همین طور دوره‌های زمانی آن، حساب شده و طبق اصول باشد.

backlink

۵ تفاوت اصلی رپورتاژ آگهی و بک لینک

تا اینجای کار، تلاش کردیم تعریف دقیقی از مفهوم بک لینک و رپورتاژ آگهی در سئو و کاربردهای آن به شما عزیزان ارائه دهیم و احتمالا اکنون خودتان به یک متخصص حرفه‌ای تشخیص فرق بک لینک و رپورتاژ تبدیل شده اید! حالا در ادامه ۵ تا از مهم‌ترین تفاوت‌های بک لینک و رپورتاژ را مرور خواهیم کرد. برای ضربه فنی کردن یادگیری تفاوت این دو مفهوم در سئو همراه ما باشید.

تحلیل سایت

رپورتاژ آگهی، محتوایی است حدود ۶۰۰ الی ۱۵۰۰کلمه (گاهی بیشتر و گاهی کم‌تر) که در آن به نام برند یک کسب و کار به کمک برند منشن اشاره شده یا به سبک‌‌های مختلف انکرتکست همراه لینک در آن وجود دارد، اما بک لینک، الزاما همراه محتوا نیست و می‌تواند یک کلمه تنها همراه لینک به سایت مقصد باشد.

زمان اثرگذاری

تجربه متخصصین سئو حرفه‌ای نشان داده که انتشار رپورتاژ آگهی در مقایسه با بک لینک، می‌تواند تاثیر بیشتری بر فرایند بهبود رتبه در کلمات کلیدی هدف داشته باشد. در حقیقت الگورتیم‌های گوگل نیز در اکثر مواقع تاثیر بهتر و طولانی‌تری از رپورتاژ آگهی در مقایسه با بک لینک، می‌پذیرند.

تفاوت قیمت

اصولا قیمت رپورتاژ آگهی نسبت به خرید بک لینک، گران‌ تر است، البته سایت مقصد و نوع استراتژی لینک سازی خارجی متخصص سئو نیز در هزینه‌های سئو خارجی، برای بک لینک و رپورتاژ، تاثیرگذار است. همچنین تعداد ریپورتاژ و بک لینک های خریداری شده نیز در تعیین قیمت ریپورتاژ آگهی موثر است.

فرایند انتشار بک لینک و رپورتاژ آگهی

اصولا انتشار بک لینک نسبت به رپورتاژ آگهی، دردسر بیشتری دارد و باید برای پیدا کردن سایت‌های معتبر جهت لینک سازی جهت انجام کار، زمان زیادی را صرف کنید، اما برای انتشار رپورتاژ آگهی خبری از این دردسرها نیست و می‌توانید با کمک پلتفرم‌های ارائه کننده، رپورتاژتان را منتشر کنید.

نکته طلایی آخر برای درک تفاوت بک لینک و رپورتاژ

برای یادگرفتن عمیق مفهوم تفاوت لینک و رپورتاژ آگهی نیز باید خودتان دست به کار شوید و با آنالیز وب سایت‌های مختلف، سعی کنید بک لینک‌ها و رپورتاژ آگهی‌های آن‌ها را شکار نمایید. با توجه به تعاریف دقیق ارائه شده از بک لینک و رپورتاژ در این مطلب، این کار برای شما خیلی ساده خواهد بود و تنها به یک ابزار کار نیاز دارید!

سخن پایانی فرق رپورتاژ آگهی و بک لینک

در بالا به درستی متوجه شدید که فرق رپورتاژ آگهی و بک لینک چیست. بک لینک و رپورتاژ آگهی دو بخش اساسی استراتژی سئو خارجی وب سایت است و بدون آن بخش سئو آف پیج، بی معنا خواهد بود! اگر در دنیای سئو فعالیت دارید، درک عمیق تفاوت‌ های بک لینک و رپورتاژ آگهی در سئو سایت و روش‌های صحیح خریداری آن از اهیمت ویژه‌ای برخوردار است که نباید از آن غافل شوید.