اصول طراحی لوگو

اصول طراحی لوگو

🕓 زمان مطالعه: 3 دقیقه

اصول طراحی لوگو بخش حیاتی هرکسب و کاری در بازاری به حساب می آید که رقبای بسیاری در آن به دنبال جلب نظر مشتریان هستند. لوگوبه عنوان ابزار بازاریابی مؤثری است تا محصولات و خدمات شرکت را به مشتریان برساند.

اصول طراحی لوگو

بزرگترین برندهای دنیا اهمیت زیادی برای لوگوهایشان قائل هستند.ذهن بیشتر ما به گونه ای است که هنگام دیدن یک لوگوی تصویری با آن محصول یا شرکت  ارتباط برقرار می کنیم بدون این که اسم آن را بدانیم.لوگو القا کننده ی اعتماد، وفاداری، حوزه کاری و مایه تحسین می باشد.

اصول

  ساده طراحی کنید

از الزامات  اساسی در ضوابط طراحی لوگو که باید بر روی یک مفهوم ساده ساخته شود. بهترین لوگوها اطلاعات بصری فوری و واضح  به بیننده می دهند .  یک طراحی ساده به هیچ توضیحی از سوی متخصصان نیاز ندارد و حتی بینندگان عادی می‌توانند فورا پیام موجود در لوگو را دریافت کنند. سادگی در طراحی  مهم‌ترین ضوابط طراحی لوگواست  تا  را از یاد نبرید.

 ارتباط

لوگو در صورتی بهتر است که با اهداف ، ماموریت ، اصول و ماهیت برندی که نمایندگی دارد ارتباط برقرار کند. یک لوگو مرتبط  مهمترین ارزش ها را به مستقیم‌‌ترین شکل نشان می دهد و لوگو بازتاب صمیمانه ماهیت مارک تجاری است.

استراتژی استفاده از رنگ‌ها را بدانید

استفاده هوشمندانه از رنگ‌ها  آن را بی نظیر جلوه می دهد. رنگ‌ها از  توانایی شگفت انگیز در برانگیختن احساسات ما برخوردارند. به عنوان مثال ، وقتی رنگ قرمز را می بینیم ، برخی احساسات پرخاشگری ، عشق ، انرژی و اشتیاق داریم. این بدان معنی است که اگر تجارت شما با محصولات یا خدمات معامله می‌شود و مشتریان هدف از نسل جوان هستند ، از رنگ قرمز در لوگو خود استفاده کنید.رنگ آبی با هوش و دوستی همراه است  در نتیجه استفاده از رنگ مناسب جزء ضوابط طراحی لوگو می باشد.

 به یادماندنی طراحی کنید

لوگو همچنین باید طرحی باشد که افراد مدت‌ها در خاطر خود داشته باشند. اگر این اتفاق نیفتد ، ممکن است لوگو در جلب وفاداری مشتریان شما ناموفق باشد.  برای ارائه یک طراحی به یاد ماندنی برای لوگوی خود ، به اصول طراحی لوگو اعتماد کنید و آنها را بکار گیرید.

اصول طراحی لوگو

اصول طراحی لوگو بخش حیاتی هرکسب و کاری در بازاری به حساب می آید که رقبای بسیاری در آن به دنبال جلب نظر مشتریان هستند.

 فونت خاص

شاید انتخاب فونت در لوگو تایپ بهترین تاثیر را دارد.نوع فونت استفاده شده در طراحی لوگو باید نشان دهنده صنعت شما باشدلوگو تایپ یکی از انواع روش‌های طراحی لوگو است که فقط بر روی نام یک کسب و کار تمرکز دارد. این نوع لوگو ها وقتی یک شرکت نام مختصر و مشخصی داشته باشد واقعا خوب کار می‌کنند. در این نوع لوگو هیچ تصویری اضافه نمی‌شود و تنها شامل نام شرکتی است که با فونت خاصی نوشته شده است. نشان گوگل نمونه بارز این موضوع است. این نام خود جذاب و به یاد ماندنی می باشد .

  همه جایی کنید

شرکت از لوگوی طراحی شده در سطوح متنوعی استفاده کند. این سطح می تواند به اندازه یک تمبر یا یک محصول تبلیغاتی مانند خودکار باشد. اگر هنگام چاپ روی فضای کوچک ، جزئیات لوگوی شما به وضوح قابل مشاهده نباشد لوگو را دوباره طراحی کنید.

 زمینه سیاه و سفید

لوگو  در سند نمابر و در نسخه بی رنگ آن تاثیر خوبی ایجاد کند. زیرا طراحی به صورت سیاه و سفید جزء ضوابط طراحی لوگو به شمار می روند.

 لوگو باید برای همیشه باشد

اگر  لوگو را دوباره طراحی کنید مشتریان خود را از دست می‌دهید.  اگر از تمامی ضوابط طراحی لوگو به درستی و بجا استفاده کنید، لوگوی شما برای همه زمان‌ها معرف شما خواهد بود.استفاده از دو رنگ سیاه سفید می تواند تبلیغات شما را ساده تر کند.

 از لوگوهای دیگر متمایز باشد

برای اینکه از رقبا جدا شوید ، باید خود را به عنوان یک برند متمایز نشان دهید. به جای کپی  از یک طرح یا سبک دیگر ، نوآور باشید و از دیگر برندهامتفاوت  عمل کنید.

 

افزودن نظر

فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.